Hasičský rok s Kozlem

Pivo

Aktualita

Velkopopovický Kozel Florián je odměnou pro všechny dobrovolné hasiče

Dobrovolní hasiči si zasluhují naší úctu. Jsou ochotní riskovat  pro záchranu jiných lidí a jejich majetku a zároveň v mnoha obcích odvádějí potřebnou a nezištnou práci jako organizátoři společenského a kulturního života. Jako poděkování za jejich úsilí se jim sládkové Pivovaru Velké Popovice rozhodli věnovat speciální pivo nazvané podle hasičského patrona Velkopopovický Kozel Florián. První sud se speciálním hasičským mokem byl slavnostně naražen v Pivovaru Velké Popovice v  sobotu 16. května za účasti dvanácti sborů dobrovolných hasičů z celé země.

„Náš pivovar podporuje dobrovolné hasiče již celé desetiletí. Příběhy dobrovolných hasičů nás inspirovaly k uvaření speciálního piva, které je odměnou za jejich záslužnou dobrovolnou práci,“ říká Vojtěch Homolka, obchodní sládek Pivovaru Velké Popovice. „Velkopopovický Kozel Florián v sobě spojuje chuť světlého a černého piva a věřím, že tato specialita zachutná nejen hasičům,“ dodává Vojtěch Homolka.

Slavnostní degustace v Pivovaru Velké Popovice se zúčastnilo 152 dobrovolných hasičů z celé České republiky. Byli svědky prvního naražení sudu sládkem pivovaru Vojtěchem Homolkou a následně si poměřili síly hned v několika disciplínách. Soutěžilo se ve správném čepování piva, znalostech procesu jeho vaření a v degustaci – porovnávání chutě Floriána s ostatními druhy piv, které se v pivovaru Velké Popovice vaří.

Velkopopovický Kozel Florián je řezaná jedenáctka pojmenovaná po svatém Floriánovi, který je patronem všech hasičů. Od počátku června si na něm mohou pochutnat nejen hasiči, ale i zákazníci prodejen COOP, ve kterých bude k dostání exkluzivně v půllitrovém balení za 9,90 Kč.

Základem dlouholeté spolupráce pivovaru Velké Popovice a dobrovolných hasičů je věrnostní program Hasičský rok s Kozlem, který odměňuje dobrovolné hasiče za jejich poctivou práci. Programu se účastní více než 1 000 hasičských sborů a další se mohou kdykoliv přihlásit na webu www.hasicskyrokskozlem.cz.

Fotografie ve větším rozlišení naleznete ve Fotogalerii.

Odkazy na další stránky o setkání: